Książki dla dzieci

Książki dla dzieci to ważny segment rynku wydawniczego. Oferta skierowana do najmłodszych pełna jest propozycji, które nierzadko bawiąc, uczą. Wydaliśmy wiele książek dla dzieci. Ich autorzy to często rodzice, którzy spełniają marzenie swoich pociech, razem z nimi spisując wymyślone przez siebie opowieści.

Ilustracje w książkach dla dzieci

To nieodłączny element każdej opowieści (bajki, historyjki, zbioru wierszyków czy opowiadania) dla dzieci. Mogą być kolorowe, czarno-białe, małe lub duże. Współpracujący z nami autorzy/-ki często dostarczają gotowe rysunki albo proszą o przygotowanie ilustracji do napisanej już historyjki. W takiej sytuacji proponujemy grafiki w stylu, który odpowiada autorowi/-ce. Współpracujemy z wieloma ilustratorami, którzy przygotują wyjątkowe i niepowtarzalne rysunki, dedykowane specjalnie do Państwa bajki. 

Jak powinna wyglądać książka dla dzieci?

Wydawane przez nas książki dla dzieci są bardzo różne. Od drukowanych w formacie A4 w oprawie zeszytowej z papierem umożliwiającym kolorowanie, po eleganckie publikacje w twardej oprawie drukowane na papierze kredowym. Możemy też zaproponować książki skierowane dla najmłodszych, drukowane na grubym kartonie. Stosujemy uszlachetnienia okładki, tj. lakier wybiórczy, lakier wypukły, folia soft touch, złocenia, a nawet możliwe jest kolorowanie rantów stron.

Nakład i dystrybucja książek dla dzieci

Najważniejsza jest historia! Resztą zajmiemy się my. Książki dla dzieci możemy wydrukować w małym nakładzie, który w całości trafi do autora/-ki. Taka książka może być wspaniałą rodzinną pamiątką lub prezentem dla znajomych. Jeśli natomiast zależy Państwu, aby Państwa praca trafiła do szerszego grona czytelników, to po jej przygotowaniu i wydrukowaniu z przyjemnością zajmiemy się też dystrybucją.