Książki dla dzieci

Książki dla dzieci to ważny segment rynku wydawniczego. Oferta skierowana do najmłodszych pełna jest propozycji, które nierzadko bawiąc, uczą. Wydaliśmy wiele książek dla dzieci. Ich autorzy to często rodzice, którzy spełniają marzenie swoich pociech, razem z nimi spisując wymyślone przez siebie opowieści.

Ilustracje w książkach dla dzieci

To nieodłączny element każdej opowieści (bajki, historyjki, zbioru wierszyków czy opowiadania) dla dzieci. Mogą być kolorowe, czarno-białe, małe lub duże. Współpracujący z nami autorzy/-ki często dostarczają gotowe rysunki albo proszą o przygotowanie ilustracji do napisanej już historyjki. W takiej sytuacji proponujemy grafiki w stylu, który odpowiada autorowi/-ce. Współpracujemy z wieloma ilustratorami, którzy przygotują wyjątkowe i niepowtarzalne rysunki, dedykowane specjalnie do Państwa bajki. 

Jak powinna wyglądać książka dla dzieci?

Wydawane przez nas książki dla dzieci są bardzo różne. Od drukowanych w formacie A4 w oprawie zeszytowej z papierem umożliwiającym kolorowanie, po eleganckie publikacje w twardej oprawie drukowane na papierze kredowym. Możemy też zaproponować książki skierowane dla najmłodszych, drukowane na grubym kartonie. Stosujemy uszlachetnienia okładki, tj. lakier wybiórczy, lakier wypukły, folia soft touch, złocenia, a nawet możliwe jest kolorowanie rantów stron.

Nakład i dystrybucja książek dla dzieci

Najważniejsza jest historia! Resztą zajmiemy się my. Książki dla dzieci możemy wydrukować w małym nakładzie, który w całości trafi do autora/-ki. Taka książka może być wspaniałą rodzinną pamiątką lub prezentem dla znajomych. Jeśli natomiast zależy Państwu, aby Państwa praca trafiła do szerszego grona czytelników, to po jej przygotowaniu i wydrukowaniu z przyjemnością zajmiemy się też dystrybucją.   

AUTORZY

Paweł Malukiewicz – autor serii „Przygody Pupusia i Błyskawicy”
Od dziecka dużo czytałem i miałem wielki szacunek do osób, które tworzyły utwory literackie. Kilkukrotnie podchodziłem do tematu napisania własnej książki, ale jak to w życiu bywa, dogoniła mnie codzienność. Tak rozpocząłem karierę w finansach 😉 Z jednej strony pracuję w korporacji, z drugiej jestem tatą, a z trzeciej nadal pielęgnuję moją wewnętrzną cząstkę dziecka zafascynowanego światem. Uważam, że jeśli ktoś w dorosłym życiu zatracił dziecięcą fascynację i marzenia, to ciężko mu będzie być w pełni szczęśliwym. Pomysł na pierwszą książkę zrodził się podczas zabaw z moją córką. Codziennie bawimy się, tworząc nasz własny świat fantazji i bohaterów. Kiedy okazało się podczas spotkań ze znajomymi, że również inne dzieci z chęcią dołączały do naszych historii, stwierdziłem, że spróbuję podzielić się tymi opowieściami z szerszym gronem. Uważam, że w dzisiejszych czasach mamy bardzo dużo książek edukacyjnych, ale brakuje pozycji, które po prostu pozwalają marzyć i się bawić. Często czytam na forach, że dana książka uczy przechodzenia przez pasy, mycia zębów czy innych codziennych czynności – nic w tym złego, ale uważam, że biblioteka małego czytelnika powinna być zrównoważona zabawą. Seria książek „Przygody Pupusia i Błyskawicy” również posiada wiele ważnych przesłań, między innymi skupia się na wartości, jaką jest prawdziwa przyjaźń, ale w głównej mierze to książka, która ma przenieść czytelnika do innego świata, zaciekawić niecodziennymi przygodami i rozwijać wyobraźnię.