Slide

Mamy wszystko, czego potrzebujesz,
aby wydać i sprzedać Twoją książkę.

Wydaj e-booka, książkę drukowaną,
audiobooka
Slide

Mamy wszystko, czego potrzebujesz,
aby wydać i sprzedać Twoją książkę.

Wydaj e-booka, książkę drukowaną,
audiobooka
Slide
Wydaj e-booka, książkę drukowaną,
audiobooka
Slide
Wydaj e-booka, książkę drukowaną,
audiobooka

Chcę wydać książkę

Każdego dnia do tradycyjnych wydawnictw trafia wiele tekstów, których autorzy, po spędzeniu miesięcy na ich pisaniu, szukają kogoś, kto zainteresuje się ich twórczością, a następnie zainwestuje w wydanie książki. Autorzy wysyłają swoje propozycje do wielu wydawców i często miesiącami muszą czekać na jakąkolwiek odpowiedź. 

Czy to jedyne rozwiązanie? Nie!

Rozwiązaniem dla Ciebie jest self-publishing

W tym systemie autorzy sami finansują proces wydania i druku swojej książki. Jednocześnie generują większą część dochodu z jej sprzedaży. 

Co zyskujesz samemu finansując wydanie książki?

Udział autora w dochodzie z wydania książki

Płacisz, ale zarabiasz. Wydawanie książek to biznes. Jeśli tradycyjny wydawca zdecydował się ponieść koszty przygotowania publikacji, druku i dystrybucji, oczekuje zwrotu i zysku. Dopasuje zatem ponoszone koszty, do oczekiwanych przychodów. Autonomicznie podejmie decyzje czy zainwestuje w kampanię reklamową książki w internecie, punktach sprzedaży, mediach, działania PR. Jeśli uzna, że to się nie opłaca biznesowo, Twoja publikacja nie ma szans na sukces, o którym myślisz. Wynagrodzenie autora w tym modelu jest też ułamkiem przychodu ze sprzedaży książki. W naszym modelu otrzymujesz 75% zysku z dochodu, który wygeneruje książka.

Doradzimy Ci jak znaleźć złoty środek między poniesionymi kosztami przygotowania książki, druku, promocji, a oczekiwanym przychodem.

Self-publishing

Self-publishing dynamicznie się rozwija. Coraz więcej autorów decyduje się na taką formę współpracy, dzięki czemu nie tracą czasu na szukanie tradycyjnego wydawcy, a jednocześnie mają wpływ na wszystkie procesy związane z wydaniem książki. Naszym zdaniem to przyszłość rynku wydawniczego. Czasy gdy książki promowane były jedynie w księgarniach dawno minęły. Dzisiaj promocją rządzi internet i autorzy zyskali bardzo poważne narzędzie do reklamowania swojej twórczości. Czy wiesz, że swoje książki publikowali sami: Stephen King, Edgar Allan Poe, Mark Twain, Margaret Atwood, Robert Kiyosaki, E.L. James.

W BookEdit wydamy Twoją książkę w taki sposób, w jaki będziesz chciał.

Za naszym pośrednictwem możesz umieścić swoją książkę w największych księgarniach (w tym w Empiku) i bibliotekach w całej Polsce. Wydawane przez nas e-booki dostępne są w ponad 20 księgarniach internetowych. 

Współpraca

Po rozpoczęciu współpracy przeprowadzimy Twój tekst przez wszystkie etapy powstawania książki:

Nasz zespół

Jesteśmy zespołem, w skład którego wchodzą osoby z wieloletnim doświadczeniem w największych polskich wydawnictwach. Jeśli zdecydujecie się Państwo wydać u nas książkę, to dopełnimy wszelkich starań aby zadbać   o profesjonalną redakcję tekstu, skład, korektę oraz projekt okładki. Przy okazji pracy nad książką przygotujemy dla Państwa również darmowe materiały do promocji oraz wersję e-book. Wielu z Was zastanawia się nad wydaniem własnych powieści, opowiadań, reportaży lub tomików poezji. Jesteśmy tu dla Was, aby pomóc spełnić każde wydawnicze marzenie. Przygotujemy książkę do publikacji tak, żeby autor mógł być z niej dumny, a czytelnik był zadowolony z obcowania z dobrze wydanym tekstem. Po wydaniu książki zajmiemy się jej dystrybucją oraz promocją. Jesteśmy dumni z wydanych przez nas książek i nie możemy doczekać się pracy nad kolejnymi. Współpracując z nami, sam decydujesz o:

We wszystkich tych aspektach doradzimy Ci kierując się naszym doświadczeniem i wspólnie wypracujemy najlepsze dla Twojej książki rozwiązania.

Dystrybucja książki

Najbardziej efektywne dla sprzedaży książki jest połączenie działań autora i wydawnictwa. Możesz realizować samodzielną sprzedaż oraz za naszym pośrednictwem skorzystać z ogólnopolskiej sieci dystrybucji. Samodzielna sprzedaż realizowana przez autora może odbywać się różnymi kanałami:

Równolegle oferujemy naszym autorom sprzedaż książek poprzez dystrybutorów docierających z ofertą do:

Mamy na koncie dziesiątki tysięcy sprzedanych egzemplarzy. Twoja publikacja również może odnieść sukces.

Promocja książki

Działania promocyjne BookEdit:

Szyte na miarę

Każda książka wymaga indywidualnego podejścia. Każdy autor ma swoje priorytety i cele do osiągnięcia. Przed rozpoczęciem działań promocyjnych bierzemy pod uwagę wiele aspektów, tj. gatunek literacki, tematykę i cele promocji. Niebagatelne znaczenie ma też osobowość i zainteresowania autora, które w znacznym stopniu mogą pomóc w promocji tytułu.  

PR i media

Budujemy listę mediów potencjalnie zainteresowanych tematyką książki i skupiamy nasze działania na ściśle wybranych obszarach. Książka podróżnicza zainteresuje innych dziennikarzy niż kryminał czy poezja. Nie ograniczamy się jedynie do przygotowania informacji prasowej i rozesłania jej do redakcji. Kontaktujemy się z dziennikarzami, inicjujemy konkursy radiowe. Możemy też pośredniczyć przy patronatach medialnych. Zainteresowanym tematyką dziennikarzom wysyłamy książkę w formacie PDF lub w wersji drukowanej. Dzięki temu inicjujemy merytoryczne wywiady i recenzje. 

Materiały wspomagające promocję

Przygotowujemy informację prasową o książce, wersję pdf utworu, pakiet grafik i okładkę do prezentowania w mediach społecznościowych. Jeśli jest taka potrzeba, przygotujemy również informację o autorze oraz wybieramy najciekawsze cytaty z książki, które mogą zainteresować potencjalnych czytelników. 

Czas 

Promocję książki należy zacząć przygotowywać przed jej premierą. Plan działań należy nakreślić wcześniej, aby wdrożyć go w odpowiednim momencie i uzyskać największe przełożenie w czasie około miesiąca po premierze. 

Działania reklamowe

Kontakty z mediami i nieodpłatne formy promocji to jeden z możliwych kierunków działań. Możliwe jest wsparcie tych aktywności odpłatnymi formami reklamy. Należy do nich promocja książki za pomocą sponsorowanych postów w mediach społecznościowych oraz np. na stronach internetowych dystrybutorów dostępnych dla księgarni i bibliotek, które decydują o zakupie książek. Popularne księgarnie internetowe również umożliwiają wykupienie banerów reklamowych na ich stronach, co z kolei przekłada się na promowanie utworu wśród czytelników. Można również wesprzeć  promocję artykułami i recenzjami na największych portalach poświęconych książkom. 

Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie, bo każda książka jest jedyna w swoim rodzaju.

Poniżej przykładowe pakiety na wydanie książki

MINI

Dla autorów posiadających pliki do druku:

 • – drobne prace graficzne i pomoc w przygotowaniu plików do druku
 • – nadanie numeru ISBN dla publikacji
 • – druk
 • – dostawa wydrukowanych książek pod wskazany adres
 •  

STANDARD

Dla autorów, którzy mają gotowy tekst:

 • – redakcja tekstu
 • – skład i łamanie
 • – korekta tekstu
 • – projekt graficzny okładki
 • – numer ISBN dla książki i e-booka
 • – przygotowanie plików do druku
 • – konwersja plików do e-booka (e-pub, mobi, pdf)
 • – druk
 • – dystrybucja książki papierowej i e-booka
 • – wysyłka egzemplarzy książki do recenzentów

MAXI

Dla autorów planujących szeroką dystrybucję i aktywne działania marketingowe:

 • – redakcja tekstu
 • – skład i łamanie
 • – korekta tekstu
 • – projekt graficzny okładki
 • – numer ISBN dla książki i e-booka
 • – przygotowanie plików do druku
 • – konwersja plików do e-booka (e-pub, robi, pdf)
 • – druk
 • – dystrybucja książki papierowej i e-booka

 

 

Przygotowanie materiałów reklamowych i działania promocyjne (wybrane opcje):

 • – banery reklamowe do social mediów
 • – współpraca z blogerami
 • – filmy na YouTube
 • – wsparcie PR (patroni medialni, informacja prasowa, aranżacja wywiadów)
 • – przygotowanie autorskiej strony www
 • – kampania reklamowa książki w internecie
 • – prowadzenie kanałów w SM
 • – wysyłka egzemplarzy książki do recenzentów
 • – odpłatna współpraca z sieciami księgarń celem maksymalnej ekspozycji książki w punktach sprzedaży

Jeśli chcesz poznać koszty wydania książki i dowiedzieć się więcej o procesie jej przygotowania, dystrybucji lub promocji, to napisz do nas na redakcja@bookedit.pl. To nic nie kosztuje. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania. Jeśli dokładnie wiesz jak chciałbyś, aby wyglądała Twoja książka, to wypełnij dodatkowo poniższy formularz, a my wyślemy Ci darmową wycenę.

Druk książki kalkulator

Wypełnij poniższy formularz, a my wycenimy druk Twojej książki. Na wszystkie zapytania odpowiadamy najpóźniej w kolejnym dniu roboczym. Jeśli nie dotarła do Państwa odpowiedź prosimy o sprawdzenie skrzynki spam.

Jeśli nie wiesz, ile stron może mieć Twoja książka, wpisz liczbę znaków ze spacjami. Przeliczymy ją na orientacyjną liczbę stron.
Gramatura papieru, czyli po prostu grubość kartki papieru. Do beletrystyki, książek popularnonaukowych stosuje się niższe gramatury (już od 70 g), często w zależności od liczby stron planowanych w książce. Wyższe gramatury używane są w przypadku książek kolorowych, bogato ilustrowanych (od 115 g).

Równolegle oferujemy naszym autorom sprzedaż książek poprzez dystrybutorów docierających z ofertą do: