Informacje o BookEdit

Nazywam się Artur Owczarski. Jestem biznesmenem, podróżnikiem i reportażystą.

Założyłem wydawnictwo BookEdit, działające w modelu self-publishing. To wspólny owoc mojej pasji do pisania i doświadczenia w biznesie. Do rozpoczęcia działalności wydawniczej zainspirowały mnie obserwacje i analizy rynku książki w Polsce i Stanach Zjednoczonych, gdzie self-publishing jest znaczącym i prężnym segmentem. Hybrydowy model biznesowy BookEdit znajduje się w pół drogi między klasycznym wydawnictwem a nieuregulowaną pisarską swobodą. Z jednej strony kładziemy nacisk na profesjonalizm w przygotowaniu publikacji, dystrybucji i promocji książek, a z drugiej wspieramy niezależność autorów, którzy cenią sobie kontrolę nad całym procesem wydawniczym.

Napisałem i wydałem dwa reportaże: “Droga 66. Droga Matka: o historii, legendzie, podróży” i “Teksas to stan umysłu”. Dzięki temu, że mam doświadczenie jako autor, wiem, jak ważna jest decyzyjność dotycząca własnej publikacji i możliwość wpływu na końcowy efekt. Wydanie książki to często spełnienie marzenia, z którym wiążą się duże emocje i nadzieje. Dlatego wychodzimy naprzeciw potrzebom debiutujących pisarzy, którzy oprócz redakcji i korekty niejednokrotnie proszą o konsultację merytoryczną. Swoją ofertę kierujemy także do blogerów i celebrytów, którzy mają już stałe, zaangażowane grono fanów. Zachęcamy też firmy i menedżerów do dzielenia się swoim doświadczeniem – taka dawka wiedzy w postaci książki może być również kreatywnym prezentem marketingowym. W BookEdit chcemy pracować dla twórczych, ciekawych ludzi, którzy chcą podzielić się wartościową treścią ze światem.  

Prywatnie pasjonują mnie podróże i niesamowite historie prawdziwych ludzi. Jeżdżę po całym świecie od prawie 20 lat. Jestem amerykanofilem i honorowym mieszkańcem Bandery – miasta w stanie Teksas, drugiej najstarszej polskiej osady w USA oraz światowej stolicy kowbojów. Podróże to dla mnie nie tylko sposób na odkrywanie świata, ale także na poznawanie ludzi.

BookEdit to wydawnictwo, które łączy osoby z pasją, zarówno pisarzy, jak i czytelników. Piszemy, kierując się różnorodnymi pobudkami, ale gdy nadchodzi dzień, w którym chcemy podzielić się naszą twórczością z innymi, chcemy znaleźć kogoś, kto zadba o nasze “dziecko” – wydawcę, który wie jakim wyzwaniem i indywidualnym przeżyciem jest pokazanie naszej twórczości światu.

Właśnie po to stworzyłem BookEdit – aby cały proces pracy nad książką był realizacją marzenia.

Media o BookEdit

Artykuł opublikowany 29-06-2021

Własna książka jest świetnym produktem wizerunkowym

Wywiad opublikowany 26-04-2021

Roman Młodkowski rozmawia z Arturem Owczarskim, założycielem wydawnictwa BookEdit. Wywiad dla TV Biznes24 w ramach programu Biznesmania został wyemitowany 26 kwietnia 2021 r.

BookEdit na targach książki