Informacje o BookEdit

Nazywam się Artur Owczarski. Jestem biznesmenem, podróżnikiem i reportażystą.

Założyłem wydawnictwo BookEdit, działające w modelu self-publishing. To wspólny owoc mojej pasji do pisania i doświadczenia w biznesie. Do rozpoczęcia działalności wydawniczej zainspirowały mnie obserwacje i analizy rynku książki w Polsce i Stanach Zjednoczonych, gdzie self-publishing jest znaczącym i prężnym segmentem. Hybrydowy model biznesowy BookEdit znajduje się w pół drogi między klasycznym wydawnictwem, a nieuregulowaną pisarską swobodą. Z jednej strony kładziemy nacisk na profesjonalizm w przygotowaniu publikacji, dystrybucji i promocji książek, a z drugiej wspieramy niezależność autorów, którzy cenią sobie kontrolę nad całym procesem wydawniczym.

Napisałem i wydałem trzy reportaże: “Droga 66. Droga Matka: o historii, legendzie, podróży”, “Teksas to stan umysłu” oraz „Luizjańskie gumbo”. Dzięki temu, że mam doświadczenie jako autor, wiem, jak ważna jest decyzyjność dotycząca własnej publikacji i możliwość wpływu na końcowy efekt. Wydanie książki to często spełnienie marzenia, z którym wiążą się duże emocje i nadzieje.  Dlatego wychodzimy naprzeciw potrzebom debiutujących pisarzy, którzy oprócz redakcji i korekty niejednokrotnie proszą o konsultację merytoryczną. Doświadczeni autorzy znajdą u nas niezależność i sposób na zwiększenie swoich dochodów ze sprzedanych książek. Swoją ofertę kierujemy także do blogerów i celebrytów, którzy mają już stałe, zaangażowane grono fanów. Zachęcamy też firmy i menedżerów do dzielenia się swoim doświadczeniem taka dawka wiedzy w postaci książki może być również kreatywnym prezentem marketingowym. W BookEdit chcemy pracować dla twórczych, ciekawych ludzi, którzy chcą podzielić się wartościową treścią ze światem.  

BookEdit to wydawnictwo, które łączy osoby z pasją, zarówno pisarzy, jak i czytelników. Piszemy, kierując się różnorodnymi pobudkami, ale gdy nadchodzi dzień, w którym chcemy podzielić się naszą twórczością z innymi, chcemy znaleźć kogoś, kto zadba o nasze “dziecko” – wydawcę, który wie, jakim wyzwaniem i indywidualnym przeżyciem jest pokazanie naszej twórczości światu. 

Właśnie po to stworzyłem BookEdit – aby cały proces pracy nad książką był realizacją marzenia. Obrane przez nas podejście przynosi wymierne efekty. Wiemy, że moment, kiedy wydrukowana książka trafia na ręce Autora to nie koniec, a dopiero połowa drogi. Od tego momentu naszym celem jest to, aby zawarte w książkach historie oparte na pasjach, specjalistycznej wiedzy, czy niesamowitej wyobraźni Autorów, trafiły do jak najszerszego grona osób. Dlatego też:

– współpracujemy z kilkoma największymi dystrybutorami książek w Polsce, dzięki czemu Autorzy osiągają satysfakcjonujący poziom sprzedaży swoich książek. Docieramy nie tylko do dużych sieci księgarskich, ale również wielu mniejszych księgarni i bibliotek; 

– stawiamy na bezpośredni kontakt z czytelnikami – w marcu 2022 r. byliśmy obecni, wraz z naszymi Autorami, na Poznańskich Targach Książki, jesienią 2022 r. przedstawimy nasze publikacje na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie, weźmiemy też aktywny udział w Festiwalu Siły Marzeń. 

– współpracujemy z profesjonalną agencją PR, która dba o wizerunek Autorów i ich publikacji. Informacje o premierach książek Autorów, którzy decydują się na jej usługi, odbijają się szerokim echem w mediach. Tematy wydanych przez nas książek, które często są ważne społecznie (m.in. “Rak piersi. Między ryzykiem a szansą”, “Z anoreksją na pokładzie. Wyznanie stewardessy” czy “Walka o oddech”) lub też po prostu (i aż!) są przejawem pasji, stają się pretekstem do aranżacji wywiadów z ich Autorami w największych polskich mediach – przykłady przedstawiamy poniżej;

– dbamy o widoczność książek w sieci – pomagamy w kampaniach w social mediach, nawiązujemy relacje z popularnymi recenzentami, budujemy strony internetowe Autorów, pomagamy w kampaniach Google Ads. 

Te wszystkie starania owocują sukcesami naszych Klientów – np. e-book “Tylko w duecie” M. Kozakowskiej znalazł się na liście bestsellerów Legimi. Niektórzy debiutujący u nas Autorzy, po sukcesie wydawniczym swojej pierwszej książki, wydają u nas jej kontynuację – przykładem jest J.K.Komuda i II część jej bestsellerowej sagi Córa Lasu, która swoją premierę będzie mieć tej jesieni. 

Efekty naszych działań sprawiły, że do tej pory zaufali nam już m.in. znani aktorzy, dziennikarze, lekarze – autorytety w swoich dziedzinach i przedsiębiorcy o ugruntowanej pozycji na rynku. 

 

Jesteśmy pewni, że nie zawiedziemy również Twojego zaufania – czekamy na kontakt, porozmawiajmy! 

 

Wybrane przykłady publikacji o wydawnictwie BookEdit i o książkach współpracujących z nami autorów.

Artykuł opublikowany 29-06-2021

Własna książka jest świetnym produktem wizerunkowym

Wywiad opublikowany 26-04-2021

Roman Młodkowski rozmawia z Arturem Owczarskim, założycielem wydawnictwa BookEdit. Wywiad dla TV Biznes24 w ramach programu Biznesmania został wyemitowany 26 kwietnia 2021 r.

BookEdit na targach książki