Książki podróżnicze to ważny element naszej działalności wydawniczej.  Współpracujemy ze znanymi podróżnikami, rozpoznawalnymi autorami treści w social mediach, którzy uzupełniają przekaz cyfrowy tradycyjną książką. Wydajemy też książki osób, które poznały ciekawe zakątki świata i chcą podzielić się z czytelnikami swoimi przeżyciami. Wydaliśmy książki o Japonii, Tajlandii, Luizjanie, sportach  ekstremalnych, jak pływanie kajakiem po morzach północy, poradniki dla fotografów, przewodnik po Moskwie i kilka książek będących zbiorem opowieści autorów z różnych regionów świata.

Książki dla Podróżników

Opracowanie książki podróżniczej

Tego typu publikacje są bardzo wymagające. Oprócz redakcji tekstu wyzwaniem jest przygotowanie atrakcyjnego składu. Książka podróżnicza może zawierać nie tylko fotografie, ale również grafiki, tabelki, rysunki. To zawsze  wyzwanie dla redakcji, grafika, korektora. Przygotowanie takiej publikacji to nie tylko praca nad tekstem, ale bardzo ważny jest nacisk na wizualną stronę książki. Chodzi przecież o to, żeby budziła w czytelnikach marzenia!

Zdjęcia w książkach podróżniczych

Książki podróżnicze są bardzo osobiste. Opowiadają historię autora, jego przygody, przemyślenia towarzyszące podróży, często egzystencjonalne. Najlepszą ilustracją do tego typu publikacji są zdjęcia z archiwum podróżnika. Można jednak uatrakcyjnić taką książkę wybierając profesjonalne zdjęcia opisywanych miejsc. Na dostępnych stopkach ze zdjęciami można nabyć wysokiej jakości fotografie krajobrazowe, również takie wykonane przy pomocy dronów. Profesjonalne zdjęcia znacznie uatrakcyjniają książkę podróżniczą.

Koszty wydania książki podróżniczej


Książki podróżnicze – podobnie jak kucharskie i albumy – nie są tanie w produkcji. Za każdym razem trzeba wypracować kompromis między ceną a zamierzonym efektem. Przy małych nakładach kolorowy druk jest droższy od czarno-białego. Twarda oprawa dodająca elegancji jest niestety droższa od miękkiej. Im większy nakład, tym cena będzie bardziej atrakcyjna, ale w takim wypadku potrzebne jest zaangażowanie większych środków. Staramy się doradzić autorom w tym procesie decyzyjnym, bo każdy z nich kieruje się innymi priorytetami. Jednym zależy na ekspozycji dużej ilości zdjęć, a innym bardziej na opisywanych historiach. Jedni traktują to jak osobisty pamiętnik przeznaczony dla rodziny i znajomych, a innym zależy na sprzedaży książek w księgarniach. Książka to projekt indywidualny. Każda jest inna.