Borówka Amerykańska

Uprawa w ogrodzie przydomowym i na działce

  • naturalne I sprytne sposoby na zdrowe krzewy borówek
  • proste instrukcje co i jak robić krok po kroku
  • wszystkie etapy uprawy od sadzenia dobrych odmian borówki, aż po zbiór soczystych owoców!

Ten e-book to aż 116 stron praktycznej wiedzy!

  • Praktyczne rady i własne doświadczenia Autorki
  • Kilkadziesiąt pomocnych zdjęć i ilustracji
O Autorce:
Monika Chwała – ogrodniczka i fotografka z pasji, z wykształcenia geografka, doświadczona Autorka poradników ogrodniczych. Już od najmłodszych lat przynosiła do domu szczepki wszelkich roślin i je ukorzeniała. Obecnie każdą wolną chwilę spędza w ogrodzie, w którym zawsze ma coś do zrobienia. Ogród daje jej szczęście i sporą porcję ruchu na świeżym powietrzu. Chętnie dzieli się swoim doświadczeniem oraz… nadmiarem wyhodowanych roślin 🙂
 
Ten e-book pomoże wszystkim osobom, które:
  • dopiero zaczynają swoją przygodę z uprawą borówki amerykańskiej i mają wątpliwości czy dadzą sobie radę
  • mają już doświadczenie w uprawie borówek ale nie zawsze wszystko im się udaje
  • chcą oszczędzić czas – potrzebują prostych instrukcji co i jak robić – krok po kroku

Twoje borówki czasem chorują, krzewy słabo rosną a smak owoców pozostawia wiele do życzenia? Na to wszystko jest rada!

Autorka poradnika o borówce zdradza wszystkie sekrety i wyjaśnia skomplikowane pojęcia dotyczące uprawy borówki amerykańskiej.

Pierwszym zadaniem dla osoby decydującej się na uprawę borówki amerykańskiej jest dobór odpowiednich odmian. Z e-booka dowiesz się, które odmiany borówki dają duże i smaczne owoce, dobrze plonują i są niezawodne w naszym klimacie. Autorka wyjaśnia także jak dobrać odmiany borówek aby uzyskać jak najlepsze zapylanie krzyżowe, co przekłada się na obfity i dorodny plon.

Z poradnika dowiesz się także, jak przygotować stanowisko pod uprawę borówki oraz jakich preparatów i nawozów użyć, aby nowo sadzone krzewy doskonale się przyjęły w Twoim ogrodzie.

Tajemnicy dla Ciebie nie będzie stanowić także odpowiednie przycinanie krzewów borówki, dzięki instrukcjom i rysunkom, które dokładnie pokazują jak i kiedy przycinać krzewy borówek. Nauczysz się odróżniać pędy wyeksploatowane od tych, które dopiero zaczną owocowanie, co ma znaczący wpływ na decyzję, które pędy borówek należy przyciąć.

Znajdziesz tutaj także rozwiązania powszechnych problemów spotykanych w uprawie borówki amerykańskiej oraz sposoby na zwalczanie chorób i szkodników atakujących borówkowe krzewy.

Wszystkie te rady są proste i zrozumiałe, dostosowane do potrzeb amatorskiej uprawy borówki w ogrodzie przydomowym i na działce. To jedyny w Polsce poradnik uprawy borówki napisany specjalnie pod kątem uprawy amatorskiej.