Kronika kuchni wyjątkowych

Mieszkający w Anglii w większości w południowym Londynie szef kuchni, kucharz oraz właściciel firmy cateringowej Ralph Bujnicki poleca książkę z najlepszymi przepisami kuchni brytyjskiej. Dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem z miłośnikami nie tylko kuchni angielskiej, ale też fascynatami szeroko pojętej sztuki kulinarnej. Dzięki jego doświadczeniu każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Nic tylko … GOTOWAĆ.

O autorze

RALPH BUJNICKI prowadził zespoły w kilku restauracjach i hotelach, wspierał team od strony gastronomicznej na stadionach Crystal Palace, Brighton&Hove czy Arsenal oraz angielską reprezentację krykieta na stadionie Oval w Londynie. Bywał częstym gościem wyścigów konnych w Lingfield, Windsor czy Ascot, gdzie również był cukiernikiem lub zastępcą szefa kuchni.

Dużo czasu spędził w Hotelu Marriott Linfield, dzięki czemu wrósł w społeczeństwo jak typowy wyspiarz. Zwiedził Wielką Brytanie wzdłuż i wszerz; od dalekiej Kornwalii, poprzez Portland czy Brighton, a dalej cały Londyn i kolejno Bristol czy Manchester… na Edynburgu i Glasgow kończąc. Częsty bywalec Cardiff i Chepstow, gdzie chował się ku wyciszeniu w głębokich kamieniołomach trenując nurkowanie i podnosząc kwalifikacje w tej dziedzinie.

Dzięki pracy w typowych angielskich restauracjach oraz otoczeniu kucharzy z rodowodem brytyjskim poznał tajniki wiedzy i szczegóły często historyczne na temat sztuki kulinarnej Wysp Brytyjskich.