Dla kogo jest self-publishing?

Dla kogo jest self-publishing?

Dla osób, które chcą wziąć sprawy w swoje ręce, które pragną dzielić się ze światem własną wrażliwością lub realizować swoje cele zawodowe.

Znaczna część książek wydawanych w tej formule to teksty profesjonalistów, np. trenerów biznesu lub trenerów personalnych. Wydanie książki z wiedzą, którą dzielą się na szkoleniach, wzmacnia ich przekaz. „Papier” uwiarygadnia ich wizerunek i generuje dodatkowe dochody. To samo dotyczy pasjonatów i hobbystów. Ludzi, którzy chcą coś pokazać lub nawiązać kontakt z innymi pasjonatami. Jeśli hobby jest dodatkowo źródłem dochodu, to książka na ten temat wzmocni ich wizerunek w oczach klientów lub pracodawców.

Bywa też, że pisanie służy zachowaniu wspomnień. Podróżnicy chcą opowiedzieć niezwykłe historie o swoich przygodach i doświadczeniach. Dzięki temu na zawsze zostaną one uwiecznione. Niektórym zależy na spisaniu losów rodzin lub swojego życia, bo przecież pamięć to też dokumentowanie historii. Dzięki książce ich opowieść nigdy nie zostanie zapomniana.

W dzisiejszych czasach jesteśmy bardzo mobilni i podróżując dalej lub bliżej poznajemy ludzi, których życie lub historie są zdumiewająco ciekawe i godne zapamiętania. Ich uwiecznienie ma znaczenie. Wiele osób interesuje się też zagadnieniami społecznymi. Widzi dziejącą się na ich oczach niesprawiedliwość i zastanawia się, jak pomóc. Nagłośnienie tematu to dobry sposób, aby zainteresować danym zagadnieniem innych. 

Najważniejsza jednak jest chęć pisania. Niektórzy ludzie obdarzeni wyjątkową wyobraźnią potrafią tworzyć historie, które porwą miliony. Na tym opiera się współczesny przemysł rozrywkowy, a twórcy opowieści fantastycznych albo kryminalnych wpływają na wyobraźnię całych pokoleń. Jeśli kreowanie wyimaginowanych historii jest czyjąś pasją, to dlaczego nie pokazać swoich umiejętności innym ludziom. W konsekwencji może okazać się, że poczują się związani ze stworzonymi historiami równie mocno, co ich autor.

Napisanie historii to dopiero pierwszy krok. Można zdecydować się na przekazanie jej zaufanym osobom, które podzielą się uwagami, a następnie zlecić druk najbliższej drukarni. Nie jest to jednak profesjonalne podejście. Nawet najlepszy autor nie musi się znać na druku ani na składzie książek. Jego rolą jest tworzenie opowieści, a nie rozwiązania techniczne. Dlatego warto zaangażować w ten proces profesjonalistów. Dobre przygotowanie i zaprojektowanie książki jest kluczem do sukcesu. 

Najważniejsze to uwierzyć, że publikowanie ma znaczenie. Zainwestowanie własnych środków w wydanie książki daje dużą przewagę nad współpracą z tradycyjnym wydawnictwem. Przede wszystkim zapewnia niezależność twórczą od początku pisania aż do publikacji tekstu. Ta praca ma być przyjemnością dla twórcy. Tymczasem napisanie tekstu i oddanie go w ręce osób skupionych głównie na generowaniu zysku jest ryzykowne, bo na koniec może się okazać, że znacząco odbiega on od naszych oczekiwań.

https://bookedit.pl/wydaj-z-nami-ksiazke/

Sprawdź inne wpisy...

Czym się Pan zajmuje?  Zajmuję się zmienianiem firm. Wdrażam szyte na miarę najlepsze praktyki biznesowe w produkcyjnych firmach średniej wielkości. Są to firmy, które po

Czytaj dalej